עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

פסגת דן- בידוד מיבנים- מדריך בסיסי

14/08/2019 12:16
Diana Levi
פסגת דן, פסגות דן, סדקים, דן פסגות

לבנייה לגובה יש מספר דרישות בסיסיות על מנת לאפשר איכות חיים גבוהה כרמת הבנייה, ובנוסף תוך התחשבות בגורמים אובייקטיבים ופיזיקליים.

בידוד הוא אחד מהדרישות הבסיסיות ביותר בבניה רוויה, וכיום קיימים מגוון פתרונות בידוד איכותיים, מתקדמים ועמידים המתאימים לצרכי ודרישות כל סוגי הבנייה, לרבות בנייה רוויה, בנייה מתועשת וצמודי קרקע, ובתוכם גם פרויקט פסגת דן.

הפתרונות כוללים בין היתר:

  • בידוד תרמי לגשרי קור וקירות חוץ- מגוון פתרונות בידוד תקניים ואיכותיים בערכים תואמים לבנייה רוויה ולבנייה צמודת קרקע, המונעים תופעות של עיבוי. כמו כן, בידוד איכותי משפר את הנוחות התרמית בפסגת דן, הנעה בין הטמפרטורות עשרים ואחת לעשרים ושש מעלות. פתרונות הבידוד בפסגת דן כוללים לוחות פוליבורד מפוליסטירן מוקצף, פוליסילבר מפוליסטירן מוקצף משופר, וכן בידוד עם מערכות פוליפאן, מערכות פוליפלוס ופתרונות בידודמגוונים שונים המתאימים לאיכות בנייה כמו שמצויה כיום בפסגת דן


  • אייקונקס –  שיטה שבבסיסה תבניות יציקה מפוליסטירן מוקצף לקירות חיצונים של המבנה, במיוחד למיבנים המגיעים לגבהים של 40 קומות. שיטת הבידוד הזאת מקנה רמות בידוד תרמי גבוהות במיוחד, העונות על דרישות תקני הבניה הירוקה שבה דוגלים היזמים של פסגת דן. בשיטה זו עושים שימוש בתבניות קבועות של פוליסטירן מוקצף עבור יציקות של בטון מזוין, כאשר בתום היציקה התבניות הופכות לחלק מקירות הבניין, בין אם מדובר במבנה מגורים או מבנה לתעשייה. בידוד כזה מקנה רמה גבוהה של בידוד תרמי ואף בידוד אקוסטי המונע מעבר רעש אורבני לתוך הדירות לצד עמידות בפני רעידות אדמה אפשריות.


  • הפרדת רצפות מהקרקע- לחברות בידוד שונות יש פתרונות בידוד מזעזועים מתקדמים ותקניים למקרים של מבנה העומד על קרקע תופחת, המכילה אחוזים גבוהים של חרסית.  בבסיס השיטה יש שימוש בארגזים ותעלות המפרידים בין קורות היסוד והרצפה הראשונה לבין הקרקע. ישנם מגוון פתרונות מותאמים לסוגי נוספים מבנים ועומסים, ולפסגת דן הותאם מפרט בידודי התואם את הקרקע והסביבה האורבנית בה הוא בנוי. גם קו הרכבת הקלה הנבנה בסמוך נלקח בחשבון בזמן התכנון וההקמה. 


  • בידוד תרמי לגגות בניינים- פתרונות בידוד המבוססים על סוגים שונים של לוחות תרמיים כדוגמת לוחות פוליסטירן מוקצף, פוליסטירן בשיחול ופוליסטירן משופר. אלו לוחות שהעובי שלהם נקבע בהתאמה לדרישות התרמיות של הבניין, ולפסגת דן כבניין רב קומות הממוקם בשכונה ותיקה שקטה המוקפת בסביבה עירונית סואנת, הותאם פתרון התואם את התנאים הייחודיים של בניין זה.

  • אפשרויות בידוד נוספות, אך שאינן חלק מהפתרונות שבשימוש בפסגת דן כוללות גג הפוך- שיטת בידוד ייחודית לגגות אותה ניתן ליישם במקרי שלא דאגו לפתרון בידוד במהלך הבנייה. . במקרה זה מניחים לוחות גג הפוך של פוליביד ישירות על גבי  יריעות האיטום. מעל הלוחות מניחים בד גיאוטכני ומעליו חצץ.כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: