עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

פסגת דן- השכן החדש של הבורסה ברמת גן

30/05/2019 13:10
Diana Levi
פסגת דן, דן פסגת, פסגות דן, דן פסגותמגדל המגורים פסגת דן נבנה בשכונת הגפן במרחק של 10 דקות הליכה מהבורסה ברמת גן, תוך הבנה וחשיבה מוקדמת על משמעות המיקום לתושבים החדשים בבניין.

מתחם הבורסה הוא מרכז עסקים בחלקה המערבי של רמת גן, על גבול תל אביב וגבעתיים. הבורסה ליהלומים הוקמה בשנת 1937 ומאז היא צמחה והפכה לאחד ממרכזי המסחר ביהלומים הגדולים בעולם.

ב-24 בנובמבר 2011 החליטה מועצת העיר רמת גן לשנות את שמו של מתחם הבורסה לקריית צבי בר - מרכז העסקים הבינלאומי.

הבורסה מתנהלת בשיטת "One stop shop", ובעצם בין כותלי הבניינים יכולים חברי הבורסה למצוא את כל מה שהם צריכים: ציוד, חומר גלם, חדרי מסחר ושירותים נלווים, כגון בנקים, מסעדות, שירותי רפואה, בתי כנסת ועוד. ניתן לומר בבטחה, כי רוב היהלומים המשובצים בתכשיטים ונמכרים בארץ מקורם בבורסה ליהלומים.

מתחם הבורסה קולט מדי יום עשרות אלפי עובדים המועסקים במגדלי המשרדים שבו, ואלפי מבקרים המגיעים במשך היום לפגישות עסקיות. פתרונות תחבורה אחדים מאפשרים למתחם לקלוט תנועה זו:

ציר ז'בוטינסקי, שלידו נבנב פרויקט פסגת דן, העובר בצמוד למתחם, הוא עורק תחבורה ראשי המחבר את תל אביב, רמת גן ופתח תקווה, ועוברים בו קווי אוטובוס רבים.


מתחם הבורסה, שער העיר הצפוני, יושב במיקום אסטרטגי ונושק לפרויקטים שהמדינה משקיעה בהם רבות, בין השאר, הרכבת הקלה והגדלת ההיקפים של הרכבות המגיעות למרכז

מנהלת הבורסה מסייעת לעסקים במתחם – היא משמשת כתובת עבורם וכן עוזרת לייצר שיתופי פעולה בין העסקים.

התוספת החדשה והמרגשת לקו הרקיע החדש של רמת גן, עומד בקו אחד עם החלטת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברמת-גן שאישרה את הקמת המגדל הגבוה בישראל, "מגדל 120" ושני גורדי שחקים נוספים, במתחם הבורסה ליהלומים ברמת-גן.

התוכנית, שהכין משרד האדריכלים "ישר אדריכלים", מיועדת לחבר בין תחנת הרכבת ארלוזורוב לבין קו הרכבת הקלה, המתוכנן לעבור בציר ז'בוטינסקי, ולהפוך את כל המרחב שבין תחנת הרכבת, ציר ז'בוטינסקי ושדרות אבא הלל סילבר למתחם עסקים מודרני רציף אחד.

לאחרונה מתחם הבורסה משנה את פניו והופך לאחד ממתחמי העסקים, הבילוי והפנאי המובילים בישראל.

אחרונה יצא לדרכו הפרויקט הראשון, במסגרתו הובאו אמנים פולנים לישראל המציירים אמנות רחוב ייחודית על קירות המלטשות במתחם

המהלך להגבהת הבניינים ניכר היטב בשנים האחרונות, כשמספר לא מבוטל של בנייני משרדים ביקשו וקיבלו תוספת קומות משמעותית. ברשימה הזאת נמצאים, בין השאר, את בית גיבור ספורט שקיבל תוספת של שמונה קומות; בית קריסטל עם תוספת של 16 קומות; מגדל ספיר עם תוספת של 20 קומות; מגדל הראל, שיצמח מ–20 ל–50 קומות; ושורה של מגדלים נוספים.
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: