עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

פסגת דן- חשיבות פארקים בתוך הערים

28/05/2019 11:51
Diana Levi
פסגת דן, דן פסגת, פסגות דן


גישה נוחה לפארקים, שטחים ירוקים ואזורי בילוי היא קריטית לרווחת הקהילות העירוניות.

מהשיפור הבריאותי של תושבי העיר, דרך יצירת סביבה פיזית בריאה יותר, פארקי העיר חיוניים לעתיד הערים, לדוגמה החשיבות של פארק הירקון, למרגלותיו של מגדל המגורים פסגת דן.


משאב חיוני לחיזוק הערים.


שטח פתוח הוא מרכיב מרכזי של תשתיות עירוניות המספקים יתרונות כלכליים, בריאותיים ומערכות אקולוגיות יקרות, אך שכונות עירוניות רבות עדיין חסרות גישה לפארקים ולנופש.

בגוש דן, בגלל צפיפות האוכלוסייה, ללא ספק פארק כמו פארק הירקון מספק הקלה והטבה משמעותית לתושבי תל אביב, רמת גן, ושכונת הגפן.


השקעות בפארקים הן השקעה בצמיחה הכלכלית המקומית - הפארקים מעודדים פיתוח חדש ומגדילים את ערכי הנכסים המקומיים. מחקרים שונים מראים עלייה של כ-  20% בשווי נכסים הצמודים לפארקים.


גנים עירוניים בשפע הם קריטיים לשיפור בריאותם של התושבים באישור, כגון דיירי פסגת דן.

המרכז האמריקני לבקרת מחלות (CDC) מחקר מראה מתאם ברור בין גישה נוחה למרחבים ירוקים ואת הסבירות של פעילות גופנית. שטחים פתוחים בערים הם חלק חשוב מהפתרון בהפחתת השמנת יתר ובעלויות בריאות הציבור הקשורות אליה.


מרחבים ירוקים עירוניים מספקים טווח יתרונות רחב למערכת האקולוגית - שטח פתוח הוא "הירוק" החדש. פארק הצמוד למגדל מגורים כדוגמת פסגת דן, לא רק חוסכים כסף ע"י צמצום הזיהום, אלא גם משפרים את בריאות הציבור.


ערך מוסף נוסף הוא ששטחים ירוקים הוכחו כיעילים ביצירת שכונות עם פחות פשיעה, ומקום שבו השכנים נוטים לתמוך ולהגן אחד על השני. הגורמים המסבירים את הממצאים מדגישים את חשיבות הצמחייה בקהילה ובריאות אישית.


פארקים ציבוריים הם לעתים קרובות "מנוע" המניע תיירות בקהילות רבות. במודל תיירותי פשוט, מבקרים משתמשים באמצעי תחבורה מסוימים כדי לצאת מבתיהם ולנסוע לאטרקציות, הנתמכות על ידי שירותים שונים, כגון בתי מלון, מסעדות מקומיות, וחנויות למיניהן.


מעורבות קהילתית היא תהליך של שיתוף פעולה עם יחידים וקבוצות להשגת מטרות ספציפיות. עבור פארקים ושטחים פתוחים, המעורבות הקהילתית מאפשרת לראשי עיריות ולפקידים ציבוריים לערב ישירות את התושבים באיזור בעיצוב, תכנון וניהול המשאבים הללו. תהליך זה מוביל לתושבים מודעים ומעורבים, המרגישים טוב יותר בקשר לקהילותיהם. בנןסף, מעורבות קהילתית, היא לעתים קרובות יותר פרודוקטיבית ומתגמלת, והיא מרכיב חיוני בהפיכת מרחב פתוח עירוני למוצלח.


כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: