עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

4 סיבות למה עדיף לחיות בעיר, ליד פסגת דן

26/12/2018 13:18
Diana Levi
חיים בעיר, פסגת דן

יותר ממחצית מבני האדם בעולם חיים כיום בערים, ועוד מאות מיליונים יהגרו אליהן בשנים הקרובות: עד 2030 חמישה מיליארד אנשים יהיו עירוניים, לפי האו"ם.

לאנשים שחיים במקומות צפופים יש הזדמנויות חברתיות טובות יותר, וגם יותר הזדמנויות עסקיות, גיאוגרפים מצאו שהסיכוי של שני אנשים להיוועד לקפה או משקה או פגישת עסקים תלוי גם בזמן וגם בחלל. מה שמוביל ליותר הזדמנויות והתפתחות של החברה. אילו עוד יתרונות יש במגורים בעיר?

  1. חדשנות

הערים הן מקומות טובים יותר לחיות בהן מהפרברים ולא רק בגלל הנגישות הרבה והתחבורה הנוחה, אלא משום שהעיר היא מוקד מידע, התחדשות וחדשנות, כך טוען גלייזר בספרו "ניצחון העיר", "מומחים וחכמים טענו זה מכבר ששיפורים בטכנולוגיית המידע יבטלו את היתרונות האורבניים. מרגע שאתה יכול ללמוד מהוויקיפדיה באנקורג', למה לשלם את מחירי ניו יורק?" הוא שואל, ועונה, כי גם "עשורים מעטים של טכנולוגיה אינם יכולים לנצח מיליוני שנות אבולוציה. התקשורת החשובה ביותר עדיין מתרחשת באופן אישי". הזדמנויות ומפגשים וזה מתאפשר גם במגורים ב

2. הליכה

אמנם החלום הפרברי כולל לא פעם את האפשרות ללכת ברגל ולחיות חיים בריאים וספונטניים יותר, אבל באופן פרדוקסלי, דווקא החיים בעיר מזמנים את האפשרויות האלה בתכיפות רבה יותר ומגורים בפרויקט שמספק מגורים קרובים לכל מה שחם

3.  עבודה

וזה אחד הגורמים החשובים לצמיחה ושגשוג. קל יותר למצוא עבודה בעיר. הנתונים של הבנק העולמי חד משמעיים: 80% מהתמ"ג העולמי מיוצר בערים.

אחרי שנים של בניית אזורי תעסוקה מחוץ למרכזי הערים, מוקמים בשנים האחרונות, לצד המגדלים במרכז תל אביב והמגדלים של או המגדלים המתוכננים בכניסה לירושלים, גם משרדים ואזורי מסחר שבהם מתמקמות בין היתר חברות סטארט אפ.

4.  ילדים

מה שהיה פעם החלום הכפרי נשען לא אחת על הרצון להעניק לילדים חיים טובים ושלווים יותר. אחרי מלחמת העולם השנייה משכו אליהם הפרברים שהוקמו סביב הערים הגדולות משפחות עם ילדים שחלמו על עתיד פסטורלי ושקט. אך בעשורים האחרונים ההשקעה במרחב הציבורי העירוני, הנגישות והיצע האפשרויות מושכים משפחות בחזרה למרכזי הערים – תופעה שהחלה בעולם והגיעה גם לכאן ואנו עדים לקהילת הורים צעירים שגדלה בקצב מהיר באזורים האורבניים של פנים העיר, שעד לפני כמה שנים אוכלסו על ידי סטודנטים רווקים בלבד.

המגורים בעיר מאפשרים לילדים עצמאות מגיל צעיר. הם יכולים ללכת לחוגים ברגל ולמצוא חברים רבים שגרים לא רחוק מהם. אם הם לא מסתדרים חברתית בכיתתם ניתן להעבירם לכיתה או לבית ספר אחרים, מה שקשה הרבה יותר ביישובים קטנים.מירי
26/12/2018 14:55
האמת שהתרשמתי.. פסגת דן נראת כמו פנינה בלב גוש דן
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: